İngilizler farketmeden uçağa bindi

İngilizler farketmeden uçağa bindi.15217
  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Teröristlere karşı alarma geçen İngiliz polisler 12 yaşındaki çocuğu fark etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiliz The Daily Mail gazetesi, 12 yaşındaki çocuğun pasaport ya da bileti olmamasına rağmen Portekiz'e gidecek uçağa bindiğini yazdı. İngiltere'de güvenlik seviyesinin hala yüksek olduğu önceki gün çocuk, uçağa binmeyi başardı. Çocuk, koruyucu ailenin gözetiminde olduğu sırada evden kaçarak havalimanına geldi. Çocuk, güvenlik kontrollerinden geçtiği, uçağa bindiği ve biraz yemek verildikten sonra pasaport ve biletinin olmadığının fark edilmesinin ardından uçaktan çıkarıldı.

Havalimanı yönetimi sözcüsü, "Çocuk, güvenlik kontrollerinden geçti. Çocuğun yolculara, çalışanlara ve uçağa bir tehlike olmadığına emindik." dedi. Çocuğun annesi, oğlunun elini kolunu sallayarak uçağa binmesine şaşırdığını söyledi. Anne, "Alarm seviyesine bakılınca olanlar korkutucu. Oğlumun nasıl ortaya gittiğini ve uçağa nasıl bindiğini bilmek istiyorum." dedi.

Çocuk, uçaktan güvenlik birimleri eşliğinde çıkarken havalimanında bir süre alıkondu. Çocuk daha sonra koruyucu aileye teslim edildi. Gatwick yönetimi, konuya ilişkin araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious