İngiliz'lerden Tuncay'a övgü!

İngiliz'lerden Tuncay'a övgü!.10529
  • Giriş : 16.12.2007 / 16:22:00

Middlesbrough'nun Derby'yi 1-0 yendiği maçta tek golü atan ve Premier League'deki çıkışını devam ettiren Tuncay Şanlı, İngiliz basınından büyük övgü aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

The Independent gazetesi, "Yenilenen Tuncay'ın şık golü, Derby'nin ipini kesti" ifadesini kullandığı haberde, Türk futbolcunun ligde üçüncü golünü attığını ve her golünün Middlesbrough'ya önemli puanlar getirdiğini yazdı.

Tuncay'ın, Derby County deplasmanında takımına süper bir golle üç puan kazandırdığını belirten gazete, Middlesbrough'nun menajeri Gareth Southgate'in, Tuncay'ı göklere çıkardığını yazdı.

Gazete, Tuncay'ın Derby County maçında attığı golde, "harikulade bir üslup" kullandığına dikkati çekti.

The Telegraph gazetesi de "Tuncay Şanlı'nın enerjisi Middlesbrough'a güç veriyor" başlığını kullandığı haberde, Türk futbolcudan "Gerçek kalite" diye söz etti.

İlk haftalardaki kötü gidişin ardından yenilgisiz Arsenal'i mağlup eden Middlesbrough'daki değişimin sebebi olarak, Tuncay'daki gerçek kalitenin ortaya çıkartılmış olmasını gösteren Telegraph, Southgate'in, "oyunda gerçek kaliteye sahip tek an bize maçı kazandırdı. Tuncay'ın volesi, bu maçtan çok daha iyi bir maça aitti" şeklindeki sözüne yer verdi.

Southgate, Tuncay'ın üç maçta attığı üç golle takımına puan kazandırdığını, takımına şevk verdiğini ve güven eksikliğini kapattığını söyledi.

The Guardian ise ilgili haberinde, "Tuncay'ın güzel volesi Derby'e fazla geldi" başlığını kullandı.

Tuncay'ın Premier League'deki ilk 13 maçta gol atamadığına dikkati çeken gazete, bunun nedeni olarak güven ve uyum eksikliğini gösterdi.

Gazete, geçen haftaki Arsenal maçında attığı güzel golle moral bulan Tuncay'ın, Derby County maçında voleyle harika bir gol atarak takımının galip gelmesini sağladığını yazdı.

Times gazetesi de Tuncay'ı övdüğü haberde, maçın en güzel anının, Türk futbolcunun attığı gol olduğunu, maçın kısa süre içinde unutulabileceğini, ancak golün uzun süre hafızalarda kalacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious