İngilizlerin Gazze'ye yardımı katlandı

İngilizlerin Gazze'ye yardımı katlandı.28455
  • Giriş : 28.01.2009 / 11:45:00

BBC ve SKY TV'nin yayımlamayı reddettiği Gazze'ye yardım çağrısı yapan tanıtım filminin, diğer tv kanallarında yayınlanmasıyla, İngiliz halkının yaptığı bağış miktarı ikiye katlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal 4 ve 5 televizyonlarıyla ITV'nin yayımladığı klip sonrasında gerçekleştirilenlerle birlikte, bağış miktarının 1 milyon sterline ulaştığı açıklandı.

Açıklamayı yapan Felaketlere Acil Müdahale Komitesi (DEC) adlı şemsiye kuruluş, Kanal 4 ve Kanal 5 televizyonlarıyla ITV'nin pazartesi gününden itibaren klibi yayımlamaya başladığına dikkat çekerken, bağışların ulaştığı noktadan büyük memnuniyet duyulduğunu, ada halkının acıların sonlandırılması için gerçekleştirdiği bağışların süreceğine inandıklarını bildirdi.

13 yardım vakfı ve kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu DEC'in hazırlattığı üç dakikalık klibin BBC'de yayımlanmayacağının ortaya çıkmasıyla büyük tartışmalar yaşanmış, sivil toplum kuruluşları ve halk yayın kuruluşunun kararını, kuruluşun binası önünde düzenlenen gösterilerle protesto etmişti.

Karar ayrıca 122 milletvekilinin hazırladığı bir soru önergesine de konu olmuş, BBC çalışanlarının büyük bölümünün de karardan rahatsız olduğu belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*