İngiltere, radikalizmi artırıyor!

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Müslüman Örgütler, 'İngiltere'nin politikalarının radikalizmi arttırdığı' uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere'de önde gelen Müslüman örgütler ve siyasetçiler, Amerika'nın Irak, Afganistan ve Lübnan politikalarına destek veren İngiltere Başbakanı Tony Blair'e bir mektup gönderdi. Örgütler ve siyasetçiler, Blair'in izlediği siyasetin ülkesinde ve diğer yerlerdeki sivilleri büyük bir tehlikeye soktuğunu yazdı. The Times gazetesinde çıkan mektupta, "Irak'taki fiyasko ve Orta Doğu'da sivillerin saldırılara hedef olmasının engellenememesi bu bölgedeki sivilerin hayatını riske sokmakla birlikte bizi de tehdit eden radikalizmin işine yarıyor." denildi.

İngiltere'de pekçok Müslümanın yanı sıra İngiliz, Blair'in Irak'ın işgaline destek vermesini ve İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırılarını durdurması için acil ateşkes çağrısı yapmamasını eleştirmişti. Blair'in İşçi Partisi'nden de 6 vekilin imza attığı mektupta, "Terörün ve radikalizmin durması ile dış politikanın değişmesi için Başbakan Blair'in gösterdiği çabaları iki katına çıkarmasını istiyoruz." denildi.

Bu arada, Londra'dan Amerika'ya gidecek uçaklara yönelik saldırı planı çerçevesinde yapılan operasyonlarda yakalanan 24 kişiden 22'sinin daha fazla sorgulanması için mahkeme polise gelecek çarşambaya kadar vakit tanıdı. Polis, 24 kişinden birini herhangi bir suçlama yapmadan salıverdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious