İngiltere bu çılgın arabı konuşuyor

İngiltere bu çılgın arabı konuşuyor.9466
  • Giriş : 04.09.2008 / 11:19:00

Manchester Citiy'i satın alan çılgın arap işadamı bir anda günün konusu oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Abu Dabi United Grup'un 320 milyon sterline Manchester City takımını alması yılın olayı oldu. Şimdi herkes şirketin sahibi olan çılgın Arabı konuşuyor.

Abud Dabili Şeyh Süleyman El Fatim, teknik direktörü görülmemiş bir açık çek verdi: "Kimi istiyorsan al. 600 milyon sterlinlik (1.6 milyar YTL) transfer yapabilirsin" dedi.

İngiltere, 18 yıldız futbolcuya imza attıracağını açıklayan şirketin CEO'su Süleyman El Fahim'i konuşuyor.

YÜRÜ YA KULUM

İngiliz basınının "Abramoviç'i elinde kumbarasıyla küçük bir çocuk gibi köşede bıraktı" diye yazdığı El Fahim, desteğini Birleşik Arap Emirlikleri'nin veliaht prensi Şeyh Mansur bin El Zayed El Nahyan'dan alıyor. 2005'te petrol fiyatlarının yükselmesiyle ve emlak projeleriyle veliaht prensinden aldığı destek ona "Yürü ya kulum" dedi.

Manchester City'nin Araplar tarafından satın alınmasının arkasında bir kadın çıktı. Independent gazetesi 35 yaşındaki İngiliz yatırım danışmanı Amanda Staveley'in Manchester City için Fahim'e tavsiyede bulunduğunu yazdı. Staveley, İngiliz Prens Andrew ile birliktelik yaşamış ancak evlenme teklifini geri çevirmişti.

31 yaşındaki Fahim, ailesinin 10 yıl önce trafik kazasında ölümüyle yıkılınca acısını unutmak için ve baba mesleğinde kariyer yapmaya ABD'ye gitti. Washington'da emlak ve yatırım uzmanlığı üzerine üniversite eğitimi gördü. Mastır ve doktorasını da burada yaptı.

2005'te prensin desteğiyle kurduğu şirket 2 yılda toplam 2 milyar dolarlık projelere imza attı. Daha 18 yaşında şampiyon olduğu satrançta ülkesinin satranç federasyonu başkanlığına geldi. İş felsefesini şöyle özetliyor: "İnandığını 'Yanlış' deseler de yap. 'Tek olacağım' de. Dene, kaybedersen denedim dersin. Ama başarırsan eşsiz olursun..."

HOLLYWOOD STARLARI İLE FLÖRTTE

Dışa açık ve güleryüzlü biri olan Fahim'in Hollywood'un yıldızları Demi Moore, Asthon Kutcher, Pamela Anderson ve Leanardo Di Caprio ile arası çok iyi. Arap işadamının ülkemizde de 'Çırak' ismiyle yayınlanan Donald Trump ile özdeşleşmiş yarışma programına benzer bir TV programı bile var. El Fahim "Kovuldun" diyen patron rolünü üstleniyor. El Fahim, Meksika, Abu Dabi ve Dubai'de yapımı devam eden golf kompleksi projeleriyle Ortadoğu'nun en etkili işadamı oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*