İngiltere bu çocuğu arıyor!

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Dün 4 yaşına giren küçük İngiliz kız için İngilizler harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere, İspanya ve Portekiz'de internet kullanıcıları, elektronik mektup aracılığı ile Madeleine'in fotoğraflarını onbinlerce kişiye ulaştırdılar.

En küçük bir ipucunun bile değerlendirildiği 9 günün sonunda, News of The World Gazetesi Madeleine için 1.5 milyon sterlinlik ödül verileceğini açıkladı. İşadamı Richard Branson ve Philip Green tarafından, Madeleine'in bulunmasını sağlayacak kişiye verileceği açıklanan 1.5 milyon sterlinle birlikte, İngiliz kızın bulunması için verilecek olan ödül miktarı 2.5 milyon sterlini aştı.

Daha önce de Stephen Winyard isimli 3 çocuk babası işadamı, Madeleine'in bulunması için bilgi verecek olan kişiye 1 milyon sterlin ödül vereceğini, Madeleine'in kaybolmasından 2 gün sonra da annesinin bir iş arkadaşı, küçük kızı bulana 100 bin sterlin ödül vereceğini açıklamıştı. Bu arada açıklanan ödül miktarının, bugüne kadar basında yer almış en yüksek miktar olduğu kaydedildi.

Real Madrid Futbol takımında oynayan ünlü futbolcu David Beckham da, Madeleine'in sağlıklı bir şekilde bulunması için dün basının karşısına çıktı. Madeleine'in fotoğrafı bulunan İspanyolca hazırlanmış olan posterle kameraların önüne çıkan Beckham, "Polise yardımcı olabilecek her şeyi yapmalıyız. Eğer bu küçük kızı gördüyseniz, yetkilileri ya da polisi hemen bilgilendirin. Lütfen, lütfen bize yardım edin" dedi.

Madeleine, 3 Mayıs'ta Portekiz'de ailesinin yazlık evinden kaçırılmış, o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious