İngiltere'de 1 milyon kişi mahkemelik

  • Giriş : 31.05.2007 / 11:42:00

2007 yılının sonuna kadar 1 milyon kişinin borcu yüzünden mahkemelik olmasının beklendiği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de faiz oranlarındaki artış, kişisel borçların giderek büyümesi ve bankaların borçlular üzerindeki baskıyı artırmasının ardından, 2007 yılının sonuna kadar 1 milyon kişinin borcu yüzünden mahkemelik olmasının beklendiği açıklandı.

Yılın üç ayında 250 bin kişinin mahkemelik olduğu ve tahminlerin bu rakamın yılın sonuna kadar 1 milyona ulaşacağı yönünde olduğunu belirten uzmanlar, bu davalarda ödenmeyen kredi kartı harcamaları, ferdi krediler, tutsat ödemeleri, otomobil kredileri ve mağaza taksitleri gibi borçların konu edildiğine dikkati çekti.

Davaların sonucunda davalıların genellikle hacizlerle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken İngiliz basını, alacaklıların paralarını kurtarabilmek için borçluların evlerinden, otomobillerine, ev eşyalarına varana kadar her şeylerine el koydurabildiğine işaret etti ve hacizlerin artacağı uyarısında bulundu.

İngiltere'de iflasların 1960 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı ve kişisel borç miktarının 1.3 trilyon sterline vardığı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious