İngiltere'de bankalara hücum

  • Giriş : 22.11.2007 / 12:45:00

ngiltere'de 25 milyon kişiye ait kimlik bilgilerinin ve banka hesap detaylarının bulunduğu iki disketin resmi kurye hizmeti sırasında kaybolmasından sonra binlerce kişinin şifre değiştirmek için bankalara hücum ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Disketlerin kaybolduğu gerçeği dün basına yansıdıktan sonra binlerce kişinin bankalara giderek, şifrelerini değiştirmeye çalıştığı ve hesap hareketlerini incelemek istediği belirtildi.

Özellikle kendisine ya da çocuklarına ait doğum tarihi, isim gibi bilgileri şifre olarak kullananların, uzmanların da uyarısıyla şifrelerini değiştirmeye çalıştığı kaydedildi.
Bu arada İngiliz basını, olayın ortaya çıkmasından sonra hükümetin tepki vermekte geciktiği yolundaki iddialara yer verdi.
Ana muhalefetteki Muhafazakar Parti'nin Genel Başkanı David Cameron hükümeti sert şekilde eleştirdi. Cameron, hükümetin sistematik olarak hata yaptığını savunarak, "Elindeki son derece hassas bilgileri bile kaybeden bir hükümetle karşı karşıyayız. Hükümet yaptığı bu büyük hatayla ilgili açıklamada bulunmalıdır" dedi. Cameron, Başbakan Gordon Brown'ın yapılan sistematik hataları örtbas etmeye çalıştığı suçlamasında da bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious