İngiltere'de Diana soruşturması başlıyor

İngiltere'de Diana soruşturması başlıyor.7363
  • Giriş : 02.10.2007 / 11:12:00

İngiltere'de, Paris'te iş adamı Muhammed El Fayed'in oğlu Dodi El Fayed ile birlikte trafik kazasında ölen Prenses Diana ile ilgili yüksek mahkeme tarafından yürütülecek soruşturma bugün başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk olarak, sayıları 25'e indirilen, Kraliyet ailesi, Fayed ailesi ve gizli servislerle ilişkisi olup olmadığı kontrol edilen jüri adayından 11'i seçilecek. Yemin ederek göreve başlayacak olan jüri üyeleri, mart sonuna kadar sürmesi beklenen soruşturma süresince sürekli şekilde polis tarafından korunacak.
Jüri üyeleri, soruşturma kapsamında trafik kazasının meydana geldiği Paris'i de ziyaret edecek.
Mısırlı iş adamı Muhammed El Fayed'in yoğun girişimleri üzerine yürütülecek olan soruşturmada Fayed'in avukatları, Kraliçe II. Elizabeth, Prens Philip ve Prens Charles'ın tanık olarak dinlenmesini istiyor.
Avukatlar, Kraliçenin Diana'nın Kraliyet ailesi içinde en çok güvendiği ve en fazla sırrını paylaştığı kişi olduğu için çok şey biliyor olabileceğini belirtiyor.
36 yaşındaki Prenses Diana, 42 yaşındaki iş adamı Dodi El Fayed ve içinde bulundukları otomobilin şoförü Henri Paul, 1997'de Paris'te trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious