İngiltere'de öldürücü grip uyarısı

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

İngiltere'de gelecek aylarda bir grip salgını olabileceği, bu durumda bütün ilk ve orta dereceli okulların kapatılabileceği uyarısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Grip salgınının “kaçınılmaz görüldüğüne” dikkat çeken yetkililer, hızla yayılacak ve aylarca etkisini sürdürecek salgın sırasında 700 bin kişinin yaşamını yitirebileceğine dikkat çekti. Salgın halinde öğretmenler de dahil tüm kamu personelinin mümkün olan en yeterli kadroyla hizmete devamının hedeflendiğine işaret eden yetkililer, ”Yetişkinler bu tür salgınlara karşı daha dirençli, ancak çocuklar solunum yolu enfeksiyonlarının yayılmasında önemli bir taşıyıcı olabiliyor. Bu nedenle okullar kapatılarak enfeksiyonlardan etkilenen çocuk sayısının sınırlı tutulmasına çalışılmalı” uyarısında bulundu.

Okulların kapalı tutulabileceği sürede çocukların okuldan yapılacak yönlendirmelerle belli ölçüde evlerinde ödev yapıp, sınavlara girmelerinin söz konusu olabileceğine de dikkat çeken yetkililer, ancak bu konuda etkili ulaşım ve iletişim kanalları kurulmasının yöntemlerinin araştırıldığını kaydetti. Yetkililer, salgın halinde üniversitelerin kapatılmasının düşünülmediğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious