İngiltere'de 'Star Kıbrıs'

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Star Gazetesinin Yönetim Kurulu Başkanı Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa, İngiltere'de Kuzey Kıbrıs'ın sesi olacak olan "Star Kıbrıs"adlı gazete çıkarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaptığı basın duyurusunda, Türkiye'de aldığı Star Gazetesi'nin yeni binaya taşınmasını, Kanal 24 gibi yeni yatırımların gerçekleşmesini belirten Safa, "Star Kıbrıs adıyla yepyeni bir gazete başlatacağız. Hazırlıkları son aşamada. Bu gazete, hergün Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta dağıtılacağı gibi, İngiltere'de de günlük basılıp, dağıtılacak. Star Kıbrıs halkının gazetesi ve partiler üstü bir yayın olacak."dedi.

Türkiye'deki yatırımlarını ve son gazete ortaklığı ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Safa, "Star gazetesini satın almak için ilk ihaleye girdiğimde, bunu bir yatırım fırsatı olarak gördüğümü, medyanın benim için yeni bir alan olduğunu, bunun yanında Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'deki inşaat yatırımlarına devam edeceğimi, medyanın ileri götürülmesi için yeni kaynak ve eleman getireceğimi söylemiştim. Son 9 ay zarfında hem Yönetim Kurulu'na hem hissedarlara yeni katılımlar oldu. Yeni TV istasyonumuz Kanal 24 yayına başladı. Gazetenin yazı işleri yeni binasına taşındı. Bu gelişmeler, yeni yatırımları beraberinde getirdi. Bunların gerçekleşmesi, benim diğer işlerim nedeniyle sık sık yurtdışına gitmem nedeniyle, Yönetim Kurulu'nun her yönden kuvvetlenmesi gerekiyordu. Bunları göz önüne alarak, daha önce beraber çalışıp, iş ortaklı yaptığım kişilere dönmem normaldır. Daha önce çalıştığım Hasan Doğan ile şimdi Star'da ortak olmama bu nedenledir. Ayrıca daha önce tanıştığım, ancak iş ilişkim olmayan Ethem Sancak da aramıza katılmıştır."dedi.

İngiltere'de yeni bir gazete çıkarma aşamasında olduklarını bildiren Safa, şöyle devam etti: "Gazetede Star Kıbrıs olarak yeni bir gazete çıkarma aşamasındayız. Daha çok Kuzey Kıbrıs'a yönelik yerel haberlerle donatılmış Star Kıbrıs'ı hergün Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve İngiltere'de dağıtacağız. Gazete, günü gününe İngiltere'de de basılıp satılacak. Star Kıbrıs, Star'an ayrı, partiler üstü ve Kıbrıs Türkünün sesi gazetesi olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious