İngiltere'de yerel seçimler başladı, halk ilgisiz

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

İngiltere'de 32'si başkent Londra'daki belediyeler olmak üzere toplam ülke genelinde toplam 144 belediyede yerel seçimler başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere genelinde toplam 144 belediyede yerel seçimler başladı. 23 milyon vatandaşın oy kullanacağı seçimler akşam 22.00'ye kadar devam edecek. Oyunu Westminister'de kullanacak olan Tony Blair'in partisi İçşi Partisi'nin, son günlerde kendi kabinesindeki iki bakanın sebeb oldukları skandallar yüzünden seçimlerde önemli oranda oy kaybetmesi bekleniyor.

Oy kullanan Türk vatandaşlardan Sevilay Kaya, 11 yıldır İngiltere'de yaşadığını ve İşçi Partisi'nin mültecilere daha sıcak baktığı için oyunu İşçi Partisi'ne vereceğini söyledi. Sevilay Kaya, "Ben oyumu yine Blair'e vereceğim. Biz mülteciyiz. İşçi partisi mültecilere daha sıcak bakıyor. Muhafazar ve diğer partiler ise, ırkçı partiler."diye konuştu.

İngiliz vatandaşlardan Clarles ise, işçi partisine oy kullandığını söyledi. Charles, "İşçi partisi, sağlıkta, ekonomide ve eğitimde önemli başarılar elde etti. Son günlerde çıkan tartışmaları yersiz buluyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious