İngiltere'deki Türk Okulları için dev konser

  • Giriş : 05.03.2006 / 00:00:00

Girne Belediyesi ve Limasolular Derneği, İngiltere'deki Türk Okulları'na yardımda bulunmak amacıyla Londra'da dev bir konser düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkent Londra'da Türk vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Woodgreen bölgesinde Londra Türk Radyosu(LTR) sponsorluğunda gerçekleşen konsere Girne Belediye Başkanı Sümer Aydın, Limasolular Derneği Başkanı Emine Sönmez, Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli'nin yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

KKTC Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro ve Orkestrası tarfından verilen konser öncesinde konuşan Girne Belediye Başkanı Sümer Aydın, Londra'ya yardım almak için değil, Türk okullarına yardımda bulunmak için geldiklerini söyledi. İlk kez KKTC olarak böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Aydın, "Bu organizasyon KKTC için çok önemlidir. İlk kez Kuzey Kıbrıs'da bir belediye ve bir kuruluş İngiltere'deki Türk Okullarına yardımda bulunmak amacıyla bir organizasyon düzenliyor. Ayrıca Türk Sanat Muisikisi gibi çok önemli bir gurubla bir Avrupa ülkesinde bulunuyoruz." dedi.

"Biz buraya sadece sazımızı sözümüzü getirmedik" diyen Belediye Başkanı Aydın, "Hem dünyaya hem de ülkemize barış gelmesi için elimizi uzattık ama elimiz hala havada. Ancak önemli değil biz barış için hep uğraştık yine uğraşmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yabancı toplumlar arasında ayakta kalmak için eğitimin çok önemli olduğunun altını Limasolular Derneği Başkanı Emine Sönmez ise, "Bu organizasyondan elde edilecek gelir, buradaki çocuklarımıza hizmet veren Türk Okulları'na verilecektir. Ulusal kimliğimizi yitirmeden içinde yaşadığımız topluma uyum sağlayarak yaşamımızı sürdürmek kadar güzel bir duygu olamaz." diye konuştu.

Bu arada Girne Belediye Başkanı Sümer Aydın, katkılarından dolayı Limasolular Derneği Başkanı Emine Sönmez, Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli'ye plaket verdi.

Ardından sahneye davet edilen Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro ve Orkestrası ekibi, Türk Sanat Musikisi dinletisiyle izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Tüm geliri İngiltere'de Türk Okullarına verilecek olan konsere yaklaşık 150 kişi katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious