İngiltere'nin, güçlü 13 müslüman kadını

İngiltere'nin, güçlü 13 müslüman kadını.15573
  • Giriş : 21.03.2009 / 21:41:00
  • Güncelleme : 21.03.2009 / 21:50:14

İngiltere’de The Times Gazetesi ile İnsan Hakları Komisyonu’nun ortak seçim sonucunda aralarında bir Türk'ün de bulunduğu İngiltere’deki en güçlü 13 Müslüman kadın belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Ülkede halen 100 bin civarında çalışan Müslüman kadın bulunduğuna dikkati çeken gazete, oluşturulan listenin ilk olduğunu duyurdu. 50 başarılı Müslüman kadından oluşan liste üzerinden yapılan seçim sonucunda, belirlenen en başarılı 13 kadının arasına Kent Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Gülnur Aybet de girdi.

Listenin 8. sırasında yer alan 44 yaşındaki Kent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyelerinden, siyaset bilimci Dr. Gülnur Aybet kendisinin baskın olarak erkek egemen bir alanda faaliyet gösterdiğine işaret ederken, çalıştığı alandaki güçlüklere değindi. Aybet, ''Müslüman bir kadın olmak, bu zorlukları üç kat arttırıyor'' derken, bu durumun iş yerinde kabul edilme ve yükselme açısından engeller yarattığını anlattı.

Din ile kariyer arasında hiçbir çatışma görmediğini söyleyen Aybet, Avrupa kültürüyle yaşayan İstanbullu bir aile mensubu olduğunu belirtti. İngiltere'ye 3 yaşında iken geldiğini anlatan Aybet, her zaman başarıya yönelik cesaretlendirildiğini de anlattı.

Aybet'in yer aldığı listede, baronesler, iş kadınları, eğitimciler ve gazeteciler bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*