İngiltere'nin çöp kamyonları BMC'den

İngiltere'nin çöp kamyonları BMC'den.11096
  • Giriş : 03.06.2009 / 21:06:00

Türkiye' de özel temizlik firmaları ve belediyelerin çöp kamyonu tercihinde ilk sırada yer alan BMC kamyonlar İngiltere' de adından söz ettirmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BMC' nin İngiltere' nin en büyük yüzölçüme sahip belediyelerinden biri olan Eastriding Belediyesi' ne sattığı 18 adet BMC 628 Low Entry alçak girişli çöp kamyonunun 4 adedinin teslimatı Mayıs ayında gerçekleştirildi. Son teslimatlarla birlikte Eastriding Belediyesinin araç parkındaki BMC Low Entry araç sayısı 26 adede yükseldi.

BMC tali bayiliğini yürüten Knottingley Trucks tarafından teslimatı yapılan BMC 628 Low Entry kamyonlar 22 m3 kapasiteli hidrolik sıkıştırmalı çöp üst yapısına sahip. Araçlarda; Terberg boşaltma mekanizması, aracın etrafını görme imkanı sağlayarak kazaları önleyen kamera sistemi CCTV, aşırı tonajı önleyen on board weighting sistemi bulunuyor. BMC 628 Low Entry araçlar; (6x4) konfigürasyonunda, 285 Ps Euro-4 motor, otomatik şanzıman, ön havalı/arka kauçuk süspansiyon ve klima özelliklerine sahip.

Kabinin yerden yükseklik mesafesi yumuşak zeminde ve engebeli arazide ön hava körükleri sayesinde ayarlanabiliyor. BMC low entry araçların en önemli özelliği ise araçların alçak girişli ve basamaksız olup personelin tek adımla araca binip inebiliyor olması. Bu şekilde çöp toplama işinin hızlı ve yüksek performansla yapılması ve personelin konforlu, güvenli olarak seyahat etmesi mümkün olmakta. 6 adet BMC FE 1100 School Bus otobüsümüzü de kullanan Eastriding Belediyesi ile yeni çöp kamyonu alımı konusundaki görüşmeler devam etmekte.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*