İngiltere'de bombalı mektup modası!

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

İngiltere’de bugün bir bombalı mektup daha patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün Güney Galler’de bir ehliyet ofisinde meydana gelen patlamada 3 kadın çalışan yaralandı.

İngiliz polisi, son üç hafta içinde yedi adet şüpheli aletin mektup yoluyla gönderildiğini ve son üç gün içinde bunlardan üçünün patladığını açıkladı. Bugüne kadar meydana gelen patlamalarda toplam yedi kişi yaralandı.

Bu arada bugün Güney Galler’de meydana gelen patlamanın ardından, medyada çıkan yorumlarda, kendisine kesilen trafik cezasının ardından bir sürücünün bu tür eylemlerde bulunduğunun ihtimal dahilinde olduğu söyleniyor. Son günlerde üst üste yaşanan patlamaların hepsinin de trafik, ehliyet ve sürücü kursaları kuruluşlarında patlak vermesi, ceza yemiş olan herhangi bir sürücünün böyle bir olaya kalkıştığı yorumları yapılıyor.

Öte yandan bugünkü patlamada yaralanan üç kişiden birinin küçük bir yanık tehlikesi geçirdiği, diğer iki kişinin ise duyma sorunu yaşadıkları bildirildi.

İçişleri Bakanı John Reid, patlamaların endişe verici olduğunu belirtirken, polisin zamansız spekülasyonlardan uzak durarak kendi işine konsantre olmasına izin vermenin önemli olduğunu söyledi.

Bu arada dünkü patlamada ise, trafik araç kontrolünü sağlayan kamera tedarikinde bulunan Speed Check Service’ye gönderilen mektubun, bunun yerine şirketin muhasebecisine gönderildiği ortaya çıktı. Pazartesi günkü patmalama ise, Londra’nın merkezine giriş çıkış yapan araçları kontrol eden binada meydana geldi.

Londra’da birinci bölge olarak adlandırılan merkezi işlek bölgeye girişler araç başına 8 sterlin. Giriş çıkışları kontrol eden şirket, araç başına aldığı 8 sterlin ile yılda yaklaşık 25 milyon sterlin gelir elde ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious