İngiltere'ye 10,Almanya'ya 15 öğrenci gidecek

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim ve kültürün geliştirilmesine yönelik çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, bu programdaki amaçlarını, öğrencilerin dil eğitimi ve kültür alışverişine katkı sağlamaları olarak açıkladı.

Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda Büyükşehir Belediyesi tarafından yurtdışına gönderilecek öğrenciler, aileleri, okul müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle bir toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Asım Güzelbey, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrencilerin, Büyükşehir Belediyesi'nde de bir değerlendirmeden geçerek yurt dışına gitmeye hak kazandıklarını belirtti. Öğrencilerin seçiminde Gaziantep'i ve ülkelerini temsil edebilme özelliğine de önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Güzelbey, "Geçen yıl düzenlediğimiz programın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl yurt dışına gönderdiğimiz öğrencilerimiz, hem kendilerine hem de okullarına faydalı oldular. Bu yıl da öğrencilerimizin çok başarılı olacağına eminiz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, yurt dışına gönderilecek öğrenci sayısının önümüzdeki yıl artacağı müjdesini de verdi. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini dile getirdiği toplantıda, oldukça mutlu ve heyecanlı oldukları gözlendi.

Toplantının sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious