İngiltere'ye giden Sarkozy'e ilginç tavsiye

İngiltere'ye giden Sarkozy'e ilginç tavsiye.11376
  • Giriş : 26.03.2008 / 14:44:00

Le Parisien gazetesi, İngiltere'ye yaptığı resmi ziyaret sırasında Kraliçe Elizabeth ile bir akşam yemeğinde bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve eşi Carla Bruni'ye bir dizi öneride bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sarkozy'nin vücut diline önem verdiğini ve dünya liderleriyle konuşurken sık sık onlara dokunduğunu hatırlatan gazete, "Kraliçe'nin ne omzuna ne koluna ne eline dokunulur. George Pompidou ve Jacques Chirac bu hataya düştü İngiliz halkı şoke oldu" ifadesini kullandı.

Gazetenin tavsiyeleri arasında, "Kraliçe'nin önünde sigara içilmemesi", "Kraliçe konuşmadan söz almaması", "kişisel konulara girilmemesi", "Kraliçe ile konuşurken ona kesinlikle 'saygı değer majeste' denmesi", "Yemek masasından önce Kraliçe'nin kalkmasını beklemek" de yer aldı.

Almanya Başkanı Angele Merkel, daha önce sürekli kendisini gördüğü her yerde öpen ve sürekli vücut dilini kullanan Sarkozy'nin bu tavırlarına karşı hoşnutsuzluğunu danışmanları aracılığıyla kamuoyuna sızdırmıştı.

Heyecanını ve duygularını gizlemeyi beceremeyen bir siyasetçi olarak nitelenen Sarkozy, Fransız basını tarafından çoğu kez "patavatsızlık ve konuşma tarzının devlet adamına yakışmadığı" gerekçesiyle eleştiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious