İnönü İstanbul'a defnedilecek

İnönü İstanbul'a defnedilecek .14444
  • Giriş : 31.10.2007 / 16:41:00

Yeğenleri Hayri ve Eren İnönü, amcalarının cenazesinin muhtemelen Cuma günü Ankara'da olacağını, daha sonra İstanbul'a getirileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdal İnönü'nün yeğenleri Hayri ve Eren İnönü, amcalarının cenazesinin muhtemelen Cuma günü Ankara'da olacağını, daha sonra İstanbul'a getirileceğini söyledi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ziyaret eden Erdal İnönü'nün yeğenleri Hayri ve Eren İnönü, Sarıgül amcalarını ziyaretine ilişkin izlenimlerini dinledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hayri İnönü, "Amcamın cenazesinin ne zaman geleceği belli değil. Muhtemelen Cuma günü Ankara'ya, oradan da İstanbul'a getirilecek. Henüz vefat edeli 4-5 saat oldu. Halam Ankara'da ilgileniyor." şeklinde konuştu. "

Hastalığını ölümcül gibi görmüyorduk" diye konuşan Hayri İnönü, "Hatta 2 gün önce kendisiyle görüştüm, sesi gayet iyiydi. Sesinin daha kötü olduğu zamanları biliyorum. Kendisinin iyi olduğunu söylüyordu. Biraz yorgundu. Ölümünden önce herhangi bir şuur kaybı olmamış. Hatta vefatından 15 dakika önce yanındakilere 'hadi siz eve gidin!' demiş." diye konuştu. Hayri İnönü, babaları Ömer İnönü'nün de amcalarının yakalandığı hastalıktan dolayı vefat ettiğini söyledi.

Eren İnönü de, "Amerika'ya giderken 'geri geleceğim birlikte olacağız' düşüncesiyle ayrıldı. Ama kısmet olmadı. Amcamdan hepimiz için bize kalan fikir ve düşünceler, her zaman olaylara pozitif yaklaşmasıydı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious