İnönü Stadı'nda nostalji

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın emektar kaptanı Tayfur Havutçu'nun jübilesinde 100. yılda şampiyon olan kadrodaki futbolcular bir gösteri maçı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Siyah-beyazlı taraftar en çok ilgiyi Nouma, İlhan ve Sergen'e gösterdi. Geçen sezon Beşiktaş'tan olaylı bir şekilde ayrılan kaleci Cordoba maçta forvet oynadı. Gösteri maçının tek golünü Tayfur'un pasıyla atan Nouma, karşılaşma sonrası kramponlarını tribünlere attı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören Tayfur'un jübile maçını yönetici Kenan Öner ile birlikte önce locasından seyretti. Başkan Demirören, daha sonra protokol tribününe gitti.

-SEBA'YA BÜYÜK SEVGİ-

Yıllar sonra Beşiktaş'ın maçını izlemeye gelen Siyah-beyazlı kulübün Onursal Başkanı Süleyman Seba'ya siyah-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Taraftarlar, yeğeni Tayfur Havutçu'nun jübilesini izlemeye gelen Seba'yı alkışladı.

Öte yandan Shakter Donetks Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya da taraftarlar büyük sevgi gösterisinde bulundu. Beşiktaş'ı 100. yılında şampiyon yapan Rumen teknik adam tribünleri dolaşırken, eski öğrencileriyle de hasret giderdi.

-ŞEHİTLERE SAYGI-

Toplumsal olaylara karşı da tepkileriyle tanınan Beşiktaş taraftarları son günlerde doğuda hain saldırılara hedef olan Mehmetçikler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Taraftarlar teröristler aleyhine slogan attılar.

Bu arada Siyah-beyazlı taraftarlar yine Filistin'de yaşanan katliamlar için de "Katil İsrail ve Kahrolsun İsrail" diye tezahürat yaptılar.

Maçta Hakan Altun, Demet Akalın ve Ebru Destan konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious