İnşaat dünyası İstanbul'da depremi tartışıcak

İnşaat dünyası İstanbul'da depremi tartışıcak.11416
  • Giriş : 28.01.2008 / 14:19:00

Dünyanın heryerinden inşaat mühendisleri 22-24 Haziran 2009'da İstanbul'da ''Deprem ve tsunami'' konulu konferansa katılacaklar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi (WCCE), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi (ECCE) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından ortaklaşa düzenlenen ''Deprem ve tsunami'' konulu konferans, 22-24 Haziran 2009'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.

İMO'dan yapılan açıklamada, Düzenleme Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Tuğrul Tankut'un yapacağı ''Deprem ve tsunami - Birleşmiş Milletler binyıl kalkınma hedefleri doğrultusunda zarar azaltmaya yönelik inşaat mühendisliği uygulamaları'' başlıklı konferansın, 22-24 Haziran 2009 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada, konferansın amacının, ''inşaat mühendisliği uygulamalarının iyileştirilmesi yoluyla deprem ve tsunaminin neden olduğu can ve mal kayıplarının azaltılmasına katkıda bulunmak'' olduğu bildirildi.

Açıklamada, konferansın konu başlıklarının da ''Yakın geçmişteki depremlerden ve tsunamiden alınan dersler'', ''Birleşmiş Milletler'in binyıl kalkınma hedefleri doğrultusunda zarar azaltma ve çalışma uygulamaları'', ''Deprem ve tsunami için tasarım ilkeleri ve ilgili yönetmelikler'', ''Mevcut yapılarda deprem güvenliği değerlendirmesi ve onarım/güçlendirme'', ''Deprem ve tsunami modelleme ilkeleri'' olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious