İnşaat hırsızını, düşürdüğü senetler ele verdi

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Burdur'da, yapımı devam eden binalardan kablo ve inşaat malzemesi çalan hırsız, olay yerinde düşürdüğü senetlerden yola çıkılarak bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zanlının evinde yapılan aramada, 800 yıllık tarihi eserlere de rastlandı.
Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'ye bağlı Hırsızlık Büro Amirliği, inşaat hırsızına karşı 'Balyoz' operasyonu düzenledi. Daha önce de birçok inşaattan malzeme çaldığı öğrenilen Halil K. (31), son işinde yakayı ele verdi. Armağan İlci Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan bir inşaattan bakır kablo çalan Halil K, olay yerinde daha önce ödediği senetlerini düşürdü. Gece bilinmeyen bir saatte meydana gelen hırsızlık olayını sabah saatlerinde inceleyen emniyet güçleri, olay yerinde buldukları senetleri değerlendirerek harekete geçti. Senet sahibi olan Halil K.'nin evine baskın yapan Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, evde çok sayıda çalıntı eşya buldu. Bunlar arasında elektrikli testere, ağaç kesme motoru, spiral makinesi, kaynak makinesi, 4 adet matkap, demir keskisi, askılı el terazi, camilerden çalınan 2 adet duvar süsleme kemeri, 5 bakır sini, yine camiden duvar aynası ve Bizans dönemine ait sikkeler yer aldı. Ayrıca 800 yıl önce yazıldığı öğrenilen Kur'an-ı Kerim de arama sonucu ele geçirildi.
Halil K., Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alındıktan sonra Burdur Adliyesi'ne sevk edildi. Burada yaklaşık 3 saat yargılanan sanık, tutuklanarak Burdur Cezaevi'ne götürüldü.
Bu arada İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, bulunan delillerden kısa sürede hırsızın yakalanmasını sağlan personelini ödüllendirdi. Aydoğan, çalışanlarından her zaman titiz çalışarak, suçluların yargı önüne çıkarılması için gereken gayreti göstermelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious