İnşaat iskelesinde korkunç kaza: 2 ölü

İnşaat iskelesinde korkunç kaza: 2 ölü.25819
  • Giriş : 03.07.2009 / 15:53:00

Bir fabrikanın dış cephe sıva ve boya işlerini yapmak için kurdukları iskelenin metal aksamları yüksek gerilim hattına temas etti. Elektrik akımına kapılan 2 işçi ölürken, 5'i yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir fabrikanın dış cephe sıva ve boya işlerini yapmak için kurdukları iskelenin metal aksamlarından birinin yüksek gerilim hattına teması sonucu elektrik akımına kapılan işçilerden 2'si öldü, 5'i yaralandı.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Pelitli köyü Ayaz Sokak'ta bulunan kapı kolu, menteşe ve benzeri malzemeler üreten fabrikanın dış cephe sıva ve boya işini yapmak isteyen İstanbul'da yerleşik bir şirketin elemanları, fabrikanın cephesine iskele kurdu.

Fabrikanın çatı seviyesine kadar yükseltilen iskelenin son metal aksamlarının yerleştirilmesi sırasında çelik borulardan biri yüksek gerilim hattına temas etti. Bu sırada iskelede bulunan işçiler Mustafa Kartal, Ahmet Topçu, Yunus Doğan, Sedat Tok, Satılmış Kesin, Mehmet Tırpan ve Özgür Cemal Karaduman elektrik akımına kapıldı.

İşçilerden Mustafa Kartal (41) ile Ahmet Topçu (33) kaldırıldıkları Özel Merkez Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan işçilerden Yunus Doğan Darıca Farabi Hastanesinde, Sedat Tok, Satılmış Kesin, Mehmet Tırpan ve Özgür Cemal Karaduman Özel 100 Yıl Hastanesinde tedavi altına alındı.

El, yüz ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar bulunan Yunus Doğan'ın durumunun ağır olduğu, yaralıların tedavilerinin sürdüğü, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*