'İnşallah kümeye düşmeyeceğiz'

'İnşallah kümeye düşmeyeceğiz'.11153
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara, ikinci yarıda gösterecekleri performansla küme düşmeyeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ligin ilk yarısında aldığı sonuçlarla tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Trabzonspor'da, futbolcular da zirve yarışından ümidini kesmiş durumda. Sakatlığı nedeniyle yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalan İbrahim Yattara da, takımın küme düşmeyeceğini söyledi. İlk devrede aldıkları sonuçlarla taraftarlarını üzdüklerini dile getiren Yattara, "Sakatlığım nedeniyle yaklaşık 4 ay futboldan uzak kaldım. Bu ayrılıktan sonra takımla çalışmalara başladım. Şuanda tam hazır değilim. Fakat ikinci yarının başına kadar hazır olacağıma inanıyorum. Benim takıma katılmamla birlikte ikinci yarıda çok daha iyi bir Trabzonspor izlettireceğiz. İnşallah alacağımız sonuçlarla küme düşmeyeceğiz." diye konuştu.

Takım kaptanı Hüseyin Çimşir'de Antalya'daki kamp ortamının çok güzel olduğunu ve bunu en iyi şekilde değerlendireceklerini belirtti. Hüseyin, "İlk yarıda yaptığımız hataları tekrarlamamak için burada çok iyi çalışıyoruz. İnşallah ikinci devrede gerçek Trabzonspor sahada olacaktır." dedi.

Hüseyin, kaptanlığın kendisinden alınıp başkasına verilmesiyle ilgili olarak da, "Bu konuda benim yorum yapmam doğru olmaz. O konuda kararı hoca ve yönetim kurulu verir." ifadelerini kullandı. Bordo-mavili takımın golcü oyuncusu Ersen Martin de, ikinci devrede çok daha iyi olacaklarını ifade etti.

Öte yandan Bordo-mavili ekibin Antalya'daki hazırlıkları sürüyor. Teknik Direktör Ziya Doğan yönetiminde sabah yapılan kros çalışmasına hasta olan Umut katılmadı. Kasıklarında çekme olan Hasan Üçüncü ise idmanı yarıda bıraktı. Sabahki çalışmada dün olduğu gibi yine saha krizi yaşandı. Dünkü kros çalışmasının yapılacağı yere giden basın mensupları, yetkililerden aldıkları telefonla bu kez başka bir yerde yapılan çalışmaya çağrıldı. İki günde idmanlarda yaşanan saat ve yer sıkıntısı, basın mensupları arasında tepkiye neden oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious