İnsan, ayıyı evlat edinebilir mi?

İnsan, ayıyı evlat edinebilir mi?.11751
  • Giriş : 06.11.2008 / 16:15:00

Yetim kalmış ayı yavrusunu bir insan evlat edinebilir mi? Cemal Gülas'la 'Datvi'nin ilişkisini konu alan belgeselelde bu sorunun cevabı veriliyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kanal 24 ekranlarında yayınlanan ve her hafta tutkulu izleyici sayısını çoğaltan “Doğadan Mektuplar”, bu Cumartesi izleyicileri ekrana kilitleyecek, muhteşem bir belgesel ile ekranlara geliyor.

Ünlü doğa belgeselcisi Cemal Gülas; doğal yaşamı ve 30 yıllık gezginci kimliğini fotoğrafçı gözüyle 'Datvi ve Hüzünlü Öyküsü' belgeseline yansıttı.

'Datvi ve Hüzünlü Öyküsü' Ekranlara Geliyor

O bulunduğu konuma göre oldukça meşhur bir ayı. İsmi “Datvi”… Uzun ve hüzünlü bir hikâyenin başkahramanı. Yetim kalmış bir ayı yavrusunu evlat edinen Cemal Gülas, bir canlının çevresinde ve insan hayatında neleri değiştirebildiğini kayda aldı. Bir insan ve bir ayı arasındaki ilişkinin zaman içinde nasıl iki birey arasındaki ilişkiye dönüştüğünü bu hafta Doğadan Mektuplar'da bulacaksınız.

Yavru ayı Datvi'nin Cemal Gülas tarafından doğal hayata hazırlanışının hazin öyküsü Cumartesi akşamı 21.15'te ve Pazar akşamı 22.15'te TV 24'te.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*