İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?.15915
  • Giriş : 17.07.2008 / 00:12:00
  • Güncelleme : 16.07.2008 / 23:43:14

DSİ işçileriyle tarla sahibi tartıştı. Öfkeli adam evine gitti. İşçiler az sonra başlarına geleceklerden habersizdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Yoktan yere çıkan bir tartışma 3 cana mal oldu. Balıkesir'in İvrindi ilçesinde DSİ çalışanlarınn dere islah çalışması faciayla sonuçlandı.

Tarla sahibi kavak ağacının devrildiğini görünce çılgına döndü. İşçilerle tartıştı, öfkesi dinmedi. Koşarak evine gitti ve getirdiği av tüfeğiyle işçileri kurşun yağmuruna tuttu. Daha sonra tüfekle intihar etti.

DSİ 25. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin ıslah çalışması yaptıkları Karaçepiş Deresi'nin kenarında bulunan Halil Aslan'a (54) ait tarladaki kavak ağaçlarından biri devrildi.

Bu sırada tarlada bulunan ve ''adam yaralama'' suçundan girdiği cezaevinden bir yıl önce ''şartlı tahliye'' edildiği öğrenilen Halil Aslan, ağacını devirdiğini öne sürdüğü DSİ işçileriyle tartıştı.

Tartışmanın ardından Karaçepiş köyündeki evine giderek pompalı av tüfeğini alan Aslan, derede ıslah çalışmalarına devam eden DSİ işçilerinin üzerine rastgele ateş etti. Silahlı saldırıda dozer operatörü Hasbi Örüm (46) ile dozer yağcısı olarak görev yapan Muhterem Kuru (23) olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayın ardından kaçan Aslan, ilçe jandarma ekiplerince Karaçepiş ile komşu olan Osmaniye köyü çıkışında ölü bulundu. Halil Aslan'ın, saldırıda kullandığı av tüfeğiyle intihar ettiği belirlendi.

BİRİ ÜÇ AYLIK BABAYDI

Balıkesir'in İvrindi ilçesinden geçen Karaçepiş Deresi'nde ıslah çalışması yaptıkları sırada tarlasındaki kavak ağacına zarar verdikleri iddiasıyla bir kişi tarafından öldürülen iki Devlet Su İşleri (DSİ) işçisi Balıkesir'de düzenlenen törenin ardından köylerinde toprağa verildi.

DSİ işçilerinden Muhterem Kuru'nun üç aylık baba olduğu, Hasbi Örüm'ün ise 1 ay sonra emekliye ayrılacağı öğrenildi.

''CANIMIZI ZOR KURTARDIK''

Silahlı saldırının yaşandığı sırada bölgede bulunan DSİ işçilerinden Abdullah Nuhoğlu, kavak ağacının devrilmesinin ardından yaşanan tartışma sonrasında evinden av tüfeğini alarak olay yerine gelen Halil Aslan'ın üzerlerine ateş ettiğini anlattı. Nuhoğlu, ''Islah çalışmalarında 8 kişi görev almıştık. Silah seslerini duyunca kaçarak canımızı zor kurtardık. İki arkadaşımız kurşunlara hedef oldu. Çok üzgünüz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*