İnsan kaçakçılığı çetesine darbe

İnsan kaçakçılığı çetesine darbe.21555
  • Giriş : 12.01.2009 / 16:58:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 16:55:47

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, insan kaçakçılığı yapmak için organize suç örgütü kurdukları iddia edilen biri Somali uyruklu 15 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgilere göre, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Türkiye ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında insan kaçakçılığı kaçakçılığı yapmak için suç örgütü kurdukları ve sahte evrak düzenledikleri iddiasıyla liderliğini A.S'nin yaptığı öğrenilen suç örgütüne yönelik Ayvalık merkez ile İzmir ve Manisa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, A.S'nin yanı sıra D.S, S.D, H.D, H.E, N.S, İ.M.G, F.T, S.A, F.D, Y.E, N.K, N.S, H.Ç. ve Somali uyruklu R.S.M gözaltına alındı.

Zanlıların insan kaçakçılığı yaparken kullandıkları belirlenen 4 minibüs, 6 zodyak bot, 5 motor, 3 yarı otomatik tabanca, 3 şarjör, 141 fişek, 2 sustalı bıçak, 39 cep telefonu, 6 adet başkaları adına düzenlenmiş kredi kartı, 7 adet senet, 2 adet sahte araç plakası ve çok sayıda sahte para, evrak, belge ve pasaport ele geçirildi.

Yapılan incelemede, bugüne kadar suç örgütünün yönlendirdiği 159 kaçağın, Midilli Adası'na götürülürken jandarma ekipleri tarafından yakalandığı belirlendi.

Operasyon kapsamında, firarda olan biri Somali uyruklu 10 kişinin daha yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü, gözaltındaki zanlıların ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildikleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*