'İnsanlığın peygamberlerin rehberliğine ihtiyacı var'

  • Giriş : 19.04.2006 / 00:00:00

Rize Ardeşen Müftülüğü'nün düzenlediği konferansta konuşan Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, "İnsanlığın peygamberlerin rehberliğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yamaçdere Köyü İmam Hatip'i Mustafa Gırlak'ın Kur'an tilavetinin ardından Ardeşen İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Tuğba Keresteci'nin Sezai Karakoç'un Dua isimli şiirini okumasıyla konferans başladı. Açılış konuşması için kürsüye gelen Ardeşen Müftüsü Ali Osman Küçükahmet, "Peygamberlik müessesesi Hz. Adem ile başlayan ve Peygamber efendimizle sona eren bir misyondur. Peygamberlik müessesesinin beşeri ve ruhani olmak üzere iki yönü vardır. Peygamber efendimizin ebediyete intikal etmesiyle beşeri yönü sona ermiştir. Fakat sona ermeyen ruhani yönü ise peygamberimizden bizlere miras ve görev olarak kalmıştır." dedi.

KTÜ Rize İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı ise konferansta, tarihte geçmiş milletlerin peygamberlere olan bakış ve davranışlarını ayetlerle açıkladı. Günümüzde Hz. Muhammed'e yapılan çirkin saldırıları çok fazla yadırgamamak gerektiğini ifade eden Aydoğdu, "Çünkü o milletler tarihte kendilerine gönderilen peygamberlere bile yapmadıkları zulümleri bırakmadılar" dedi.

Programda, 6 yaşındaki Kübra Seferinoğlu'nun "Peygamberimize Mektup" isimli yazıyı okuması davetlilerden büyük alkış aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious