İnsanlık dışı cinayet!

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Öldürülen diş hekiminin babası: Tanıdık biri yapmış olmalı, kızım tanımadıklarına kapıyı açmazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'de muayenehanesinde elleri bağlanıp ağzı bez parçasıyla kapatılan ve boğularak öldürüldüğü tespit edilen diş hekimi Zekiye Gökşin'in babası Yaşar Gökşin, vahşi cinayeti tanıdık birinin işlemiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Cinayet akşamı kızı ve oğluyla birlikte bir yakınlarının düğününe gitmek için hazırlık yaptıklarını anlatan Gökşin, "Kızım gelmesi gereken saatte gelmeyince telefon ettik ancak ulaşamadık. Bir süre sonra ise meraklandım ve küçük oğlum Ender'e, muayenehanesine gidip bakmasını söyledim. Oğlum gidince kapıyı çalmış ancak cevap alamamış. Durumu bize bildirince kapıyı kırarak girmesini söyledim." dedi.

Küçük oğlu Ender'in kapıyı kırıp girdiğinde ablasının cesediyle karşılaştığını ifade eden acılı baba, "Hiçbir düşmanımız yok. Şu anda şüphelendiğimiz kimse de yok ancak bu vahşi cinayeti tanıdık birinin işleme ihtimali yüksek. Çünkü kızım, kapı çaldığında kimin geldiğine bakardı. Tanımadığı kimselere asla kapıyı açmazdı." diye konuştu.

Diş hekimi Gökşin'i öldüren katil veya katillerin, genç doktorun kredi kartlarını, cep telefonunu ve çantasını çaldığını vurgulayan baba Gökşin, "Katil veya katiller kızımı vahşice öldürdükten sonra eşyalarını da çalmış. Kapıyı kapatıp muayenehanenin anahtarlarını da almışlar." dedi.

Bu arada Zekiye Gökşin'in ikiz kızkardeşi Dr. Zerrin Gökşin de yaşadığı şoku üzerinden atamadı. Genç doktor da son derece üzgün olduğunu, polisten katil veya katillerin bir an önce bulunmasını istediğini dile getirdi.

İzmir'in Konak ilçesi Eşrefpaşa semti 474 sokak numara 90'da akşam saatlerinde meydana gelen olayda, diş hekimliği yapan Zekiye Gökşin (40), bürosunun mutfak kısmında elleri bağlandıktan sonra boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu.

Olay yerinde yapılan incelemede Gökşin'in ağzında bir bez parçası olduğu ve mutfak tüpünün de açık bırakıldığı belirlenmişti. Ayrıca Gökşin'in elbiselerinin çıkarıldığı ve üzerinde sadece çalışma önlüğünün bulunduğu belirtilmişti. Polis, olayla ilgili olarak soruşturmayı derinleştiriyor. Bu kapsamda, Zekiye Gökşin'in randevulu hastaları ve yakın çevresindekilerin ifadelerine başvuruluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious