İnsansı robot Asimo İzmirli hayranlarıyla buluştu

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Honda'nın insansı robotu Asimo, Karşıyaka Spor Salonu'nda İzmirliler'le bir araya geldi. Sevimli robot, sempatik hareketleriyle özellikle çocukların ilgi odağı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Honda'nın geliştirdiği ileri düzey hareket teknolojisinin ürünü olan ve insanların doğal yürüyüşünü en iyi taklit edebilen robot konumunda olan ASIMO, ileri, geri, yan yürüyebilirken merdivenlerden de inip çıkabiliyor. Yetenekli robot Asimo, ikinci kez geldiği Türkiye'de İstanbul'un ardından İzmir ve Ankara turlarına çıktı. İzmir'de katıldığı showda özellikle çocukların ilgi odağı olan Asimo, yaptığı gösteri ve danslarıyla davetlilerden büyük alkış aldı.

Asimo'nun katıldığı gecede ayrıca Honda'nın Gebze fabrikasında üretilecek olan yeni Civic Sedan modelinin de tanıtımı yapıldı. Geceye katılan HONDA ıÜüTürkiye Genel Müdürü Katsumi Sawai, Türkiye'de de üretimine başlanacak Civic Sedan'ın yenilikleriyle sınıfının lideri olmayı hedeflediklerini söyledi.

Asimo'nun şovunun ardından davetliler, Yaşar konseriyle geceye devam etti. Asimo, 14 Mayıs'ta Ankaralı hayranlarıyla buluşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious