İntel'den son bomba

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, 'Pentium' serinin en gelişmiş modeli olan ürününü tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Intel yöneticisi Paul S. Otellini, 1993'te geliştirdikleri ilk 'Pentium'ların çip teknolojisinde bir devrim niteliği taşıdığını ve 1990'lara damgasını vurduğunu ifade etti. Geliştirdikleri her ürünün, kendilerini daha iyi ve hızlısını yapmaya ittiğini belirten Otellini, bu konuda gelinen son noktanın "Core 2 Duo" teknolojisi olduğunu kaydetti.

Sadece 'işlemci hızına odaklı' eski çip anlayışının yerine, devreleri küçültülmüş, her 'silikon' üzerine iki işlem motoru koyulmuş yeni tür çiplerin eski modellere göre daha hızlı olup sorunsuz bir performans sağladığına dikkat çeken Otellini, "Core 2 Duo" serisinin 'yüzde 40 daha az enerjiyle yüzde 40 daha çok performans' sağladığını söyledi.

"2 AY İÇİNDE YENİ SERİDEN 1 MİLYON ADET ÜRETECEĞİZ"

Paul S. Otellini, Intel'in 'Core 2 Duo' işlemcisinden önümüzdeki 2 ay içerisinde yaklaşık 1 milyon adet seri üretim gerçekleştirileceğini belirterek, "Bilgisayar üreticilerine yeni modelimizi acilen sunacağız. Böylelikle yaz sonunda tekrar başlayacak olan PC alışveriş sezonunda insanların 'Core 2 Duo'nun keyfine varmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan DELL, Hewlett-Packard ve Gateway gibi üç PC devi şirketten yapılan açıklamada, üretime alınacak yeni seri bilgisayarların Intel "Core 2 Duo" işlemcileriyle donatılacağı ve üretimin birkaç hafta içinde başlayacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious