Inter Abrasiv AŞ Manisa'da fabrika kuruyor

Inter Abrasiv AŞ Manisa'da fabrika kuruyor.17008
  • Giriş : 07.05.2008 / 20:46:00

50 ülkeye ihracat yapan Zımpara üreticisi Inter Abrasiv AŞ, Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. kısımda, yeni fabrikasının temelini attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Temel atma töreninde konuşan Inter Abrasiv AŞ Genel Müdürü Ruhi Örmeci, halen Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iki fabrikada üretim yaptıklarını ve 50 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti.

Inter Abrasiv'i, dünya pazarlarında büyütme hedefi kapsamında yeni yatırımlar yapmaya başladıklarını kaydeden Örmeci, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde Türkiye'nin en büyük zımpara fabrikasını kuracaklarını söyledi.

Inter Abrasiv'in fiber disk ve flap disk ürünlerinde dünyanın ilk beş üreticisi arasında yer aldığını ifade eden Örmeci, 13 bin metre kare alanda faaliyet gösterecek tesisin 2009 yılı başında üretime başlayacağını bildirdi.

Örmeci, fabrikalarında dünyanın en büyük markalarına üretim yapmanın yanı sıra, kendi markaları olan Interflex'i de büyütme yolunda önemli adımlar attıklarını belirterek, 2018 yılında 100 milyon avroluk ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Örmeci, mevcut fabrikanın tamamlanması sonrası 2011 yılında aynı bölgede ikinci fabrika kurmayı da planladıklarını sözlerine ekledi.

Açılış törenine şirket ortaklarından Faik ve Ercan Tokatlıoğlu ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Tamer Balatlı ve çalışanlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious