İnter mafya bağlantısı

İnter mafya bağlantısı.17230
  • Giriş : 16.05.2008 / 10:12:00

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) bu hafta Parma deplasmanında şampiyonluk maçına çıkacak Inter'in, mafya ile bağlantısının olduğu ortaya çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Interli oyuncuların terziliğini yapan, ancak geçmişte uyuşturucu, hırsızlık ve cinayetten dosyası kabarık olan Domenico Brescia'nın, İtalyan mafyası ile sıkı işbirliği içinde olduğu belirlendi. Domenico Brescia'nın dosyasının kabarık olması nedeniyle polisin takibinde olduğu ve sık sık telefonlarının dinlendiği bildirilirken; bu şahsın, Inter maçlarını VIP tribünündeki özel yerinden izlediği ve Teknik Direktör Mancini'nin yanı sıra yardımcısı Mihajlovic'in de çok yakın arkadaşı olduğu kaydedildi.

55 yaşındaki Domenico Brescia'nın; Roberto Mancini, Sinisa Mihajlovic, kaptan Javier Zanetti, defans oyuncusu Marco Materazzi, efsanevi futbolculardan Alessandro Altobelli ve Interli taraftarların koordinatörü Fausto Salsano ile telefonda yaklaşık 2 bin kez görüştüğü ve özellikle bu görüşmelerin Mancini ve yardımcıları ile yapıldığı ileri sürüldü.

Milano'daki Mafya ile Mücadele Savcısı Marcello Musso'nun önüne gelen dosyaların ne olacağı yönünde bekleyişe geçilirken, yapılan ilk belirlemelere göre 80 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı tahmin ediliyor. Bu arada Domenico Brescia'nın, mafya ortaklarından Daniele Bizzozzero ile 2006 ekim ayında yaptığı 3 özel görüşmede savcılığa sunulan belgeler arasında yer alıyor.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious