Inter'e şok soruşturma

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

İtalya'daki skandalların ardı arkası kesilmiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Temmuz ayında İtalya'da patlak veren skandalın ardından 4 yıl ceza alan hakem Massimo De Santis'in son açıklamaları yeni bir skandalı ortaya çıkaracak gibi görünüyor. De Santis bir televizyona yaptığı açıklamada, "Soruşturmaların Moratti'nin baskısıyla yapıldığını duyduğumda çok fazla önemsemedim ama geçmişte başıma gelenleri gözönüne aldığımda olayın Moratti'nin başının altından çıkmış olması kaçınılmaz" dedi.

De Santis, 2002 yılında Inter yöneticilerin bazı maçların sonucu için kendisiniyle görüştüğünü ve bu telefon görüşmelerin Telecom İtalia tarafından ortaya çıkarılabileceğini söyledi.

Eski hakemlerden Danilo Nucini de De Santis'e destek verdi ve Moggi ile Inter'in geçen ay vefat eden başkanı Giacinto Facchetti'nin arasında illigal ilişkilerin bulunduğunu açıklayarak olaya farklı bir boyut kazandırdı.

Inter tarafı ise olayları yalanladı ve ceza alan De Santis'in intikam amacıyla bu tür iddialar ortaya attığını belirtti. Ama Futbol Federasyonu yetkilileri soruşturma açılacağını konuşmaların ortaya çıkması durumunda Inte'in çok ağır ceza alacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious