İnternet 3G ile ucuzlayacak

İnternet 3G ile ucuzlayacak .7902
  • Giriş : 18.05.2009 / 18:43:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 18:31:19

3G'nin gelmesiyle birlikte internete ödenen birim fiyatlarda da ucuzlama olacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ağustos ayından itibaren geçecekleri 3. nesil mobil iletişim sistemlerinin, internete çok daha hızlı erişim imkanı getireceği gibi, birim fiyatlarını da ciddi oranda düşüreceğini söyledi. Ciliv, yaptığı açıklamada 3G (Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri) hizmetine ağustos başından itibaren vermeye başlayacaklarını anımsattı.

3G'nin avantajlarından birinin de internete ulaşımı ucuzlatacak olması olduğunu belirten Ciliv, şunları söyledi: Ağustos ayından itibaren geçeceğimiz 3. nesil mobil iletişim sistemleri, internete çok daha hızlı erişim imkanı getireceği gibi, birim fiyatları da ciddi oranda düşmüş olacak. Yani, örneğin bir megabite'a, şu an ödenen fiyatın daha da altında ulaşılmış olacak.

Cep telefonu sim kartları, aynı zamanda dizüstü bilgisayarlarına internete bağlanma imkanı verdiği için, aynı fiyat avantajından bilgisayar kullanıcıları da yararlanmış olacak. Bir başka yenilik ise kişiselleştirilmiş etkileşim servisleri... Televizyonda ya da başka kaynaklardan çok fazla ve çok çeşitli bilgi geliyor. Bu servislerimizden kişi isterse, örneğin tuttuğu takımla ilgili, sevdiği köşe yazarlarıyla ilgili, sadece kendisine özel bilgileri alabilecek, bu kişinin cep telefonuna istediği özel bilgiler akacak. Böylece kişi gereksiz bilgilerle uğraşmaktan kurtulacak. Konuşmak istediği ya da istemediği kişileri de bu servisler sayesinde belirleyebilecek...

Cep, evdeki ADSL gibi bağlanacak

CİLİV, 3G'de cep telefonu kullanıcılarının en çok fayda göreceği uygulamanın mobil ortamda hızlı internete ulaşmak olacağını, artık ''bilgisayar'' denilebilecek noktaya gelen cep telefonlarıyla sanki evde ADSL ile bağlanırmışçasına, her yerden her zaman internete ulaşabileceklerini vurguladı.

Bu sayede insanların özel araçlarında, tren ve otobüs gibi seyahatlerinde de vakitlerini çok daha iyi değerlendirme fırsatı bulabileceklerini anlatan Ciliv, eğitim programlarının kolayca cep telefonlarına yükleyebileceğini, hızlı bir şekilde müzik ve video indirilebileceğini söyledi.

Ciliv, sağlık konusunda da bu sistemin önemli faydaları olacağını belirterek, ''Çünkü görüntülü görüşme yapmak mümkün olduğu için, doktor hastadan uzakta olsa bile, görüntülü görüşme yaparak hastasına yardım edebilecek. 3G'nin sağlık alanındaki önemli faydaları görülmüş olacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*