İnternet cafeden kredi kartı soygunu

İnternet cafeden kredi kartı soygunu.19837
  • Giriş : 22.10.2008 / 13:21:00

İnternetten kontör yükleyenlerin kredi kartı bilgilerini çalan öğrenci yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri, internet üzerinden telefonlarına kontör yükleyenlerin kredi kartı bilgilerini çaldığı ileri sürülen Nail A.'yı gözaltına aldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gelen bir şikayet üzerine Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Kredi kartından bilgisi dışında para çekildiğini belirten şikayetçinin kartıyla ilgili işlemleri incileyen polis yapılan harcamaları tesbit etti. Harcama sonunda internet üzerinden kontör yüklenebilen bir internet sitesinden paranın çekildiği belirlendi. Polis, kart bilgilerinin hangi IP adresi üzerinden verildiğini belirledi. IP adresinin kullanıldığı bilgisayarın bağlı bulunduğu telefon numarası, ardından da bu telefon numarasının Eyüp'te bir internet kafeye ait olduğu belirlendi.

Gelen müşterileri ve güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Nail A.'yı(20) gözaltına aldı. Nail A.'nın, kontör yükleme sitelerinin veritabanına girip, kullanıcı bilgilerini çaldığı ileri sürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan ve ifadesi alınan zanlı, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*