İnternet devi Yahoo’nun patronu Hindistan’da

İnternet devi Yahoo’nun patronu Hindistan’da.14338
  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Dünya'nın en büyük internet portalı Yahoo.com'un başkanlarından Terry Semel, Hindistan'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hindistan gezisinde birlikte çalıştıkları şirketleri ziyaret edecek olan Terry Semel'in, bunun yanında yeni şirketlerle de görüşmesi bekleniyor. Düzenlediği basın toplantısında, Semel, önümüzdeki beş sene içinde Hindistan'ın, en büyük ikinci internet pazarı olmasını beklediğini söyledi. Semel bu bizim için çok büyük bir fırsat ve biz bunun için yeni ve daha iyi ürünler üretmeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca Semel, Banglore'da çok güçlü bir teknoloji gruplarının olduğunu ve bunu daha da geliştirmeyi planladıklarını bildirdi. "Biz tüm dünyada inşa et-satın al-ortak ol stratejisini takip ediyoruz. Hindistan için de bunu düşünüyoruz." diyen Semel, birçok şirketle görüşme içinde olduklarını söyledi.

8 sene önce kurulan Yahoo, günlük 4 milyar sayfa görüntülenmesi ile en büyük internet portalı konumunda bulunuyor. Yahoo'nun alt yapısı ve yazılımı 8 yıl önce Hintli mühendislerce geliştirilmişti. Ayrıca Yahoo grup Hindistan'da R&D Grubu ile birlikte büyük bir teknoloji servisine sahip.

Terry Semel, senelik 230.6 milyon dolarlık kazancı ile Forbes dergisinin yaptığı en çok kazanan başkanlar listesinde zirvede bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious