İnternet dolandırıcısı 6 kişi tutuklandı

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Yozgat polisi tarafından İstanbul’daki bir şirketin banka hesap numarasının şifresini kırarak, hesapta bulunan paraları internet aracılığı ile farklı hesaplara aktardıkları iddiası ile yakalanan 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polise başvuruda bulunan İstanbul’daki bir şirketin yetkilileri, girilen banka hesaplarında bulunan paranın değişik hesaplara havale edildiğini ihbar etti. Polis ekipleri, hesaplarına internet aracılığı ile havale yapılan kişilerin Yozgat’ta ikamet ettiğini belirledi. Takibe alınan zanlılar, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yakaladı.

Polisin takibi sonucu yakalandıktan sonra gözaltına alınan Memiş Demirel (25), Veli Küçükgülmez (47), Yasin Bölükbaşı (28), Aydın Duran (33), İsmet Çetin (45) ve Halit Çayır'ın (65) üzerlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramada ise 1 sahte 50 YTL'lik banknot, 1 sahte 100'lük ABD doları, 1 çalıntı banka çeki bulundu. Yetkililer, şirketin banka hesabından çekilen paranın miktarının tesbitine çalışırken, yakalanan zanlılar sorgulamaları yapıldıktan sonra çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious