İnternet haber sitelerine İran'dan uyarı!

İnternet haber sitelerine İran'dan uyarı!.15288
  • Giriş : 17.06.2009 / 12:09:00

İran Devrim Muhafızları, "halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak yayınlar yapan" bazı haber siteleri ile web günlüklerini uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, "Yalan, iftira, tahrik edici, kargaşa yaratıcı haberlerle halkı sokağa dökmek isteyen haber siteleri ile web günlüklerini, yasal girişimimizin ağır sonuçları konusunda uyarıyoruz. Onlardan tahrip içerikli haber ve bilgileri silmelerini istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

"Kargaşa peşinde olanların, halkın can ve mal güvenliğini tehdit için seçim sonuçlarını sadece bir bahane yaptığının" ifade edildiği açıklamada, "ülkede kriz peşinde olanların çok önceden örgütlü bir şekilde olup bitenleri planladığı" kaydedildi.

Açıklamada, "Tahrip edici yayınlar yapan örgütleşmiş birimler, ABD ve Kanada tarafından mali ve teknik olarak destekleniyor. ABD ve İngiltere istihbaratı kontrolünde faaliyet gösteren kitle iletişim araçlarının yardımıyla halk karşıtlığı ve düşmanlığı yapılıyor" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Halkın huzur ve güvenliğini tehlikeye atacak yasa dışı yayınların durdurulması yönünde adım atmaktan kaçınılmayacağı" da belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*