İnternet hırsızları arttı

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

İnternet üzerinden, çalıştığı şirketi 2.5 milyon YTL dolandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda internet üzerinden, çalıştığı şirketi 2.5 milyon YTL dolandırdığı iddiasıyla 1'i muhasebe müdürü olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulaması tamamlanan 5 kişi; 'Sahte belge belge düzenlemek suretiyle internet üzerinden nitelikli dolandırıcılık suçlarından' adliyeye sevk edildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suç ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bir ihbarı değerlendiren mali büro ekipleri, özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışan Kadir P.'yi(40) gözaltına aldı. Şahsın, çalıştığı şirkete ait hesaplardan havale yapabilmek için, şirket sahibi adına sahte yetki belgeleri düzenleyerek bankaya faksladığı öğrenildi. İnternet yolu ile yaptığı havalelerle şirketin 2 yıl içerisinde 2.5 milyon YTL'sini zimmetine geçirdiği iddia edilen Kadir P.'nin 94 bin YTL'yi şirket çalışanları, O.A. (43) Ş.A (40) T.B. (48) E.K. (22) adına havale yaptığı tespit edildi. Gözaltına alınan işçilerin, "Biz bu paraları borç olarak aldık" dediği belirtildi.

Paranın büyük kısmını kendi hesabına havale eden Kadir P.'nin ise "Şirket beni buna zorladı" dediği öğrenildi. Holdinge bağlı 6 şirketin muhasebe müdürlüğünü de yapan Kadir P. "Sahte belge düzenlemek suretiyle internet üzerinden nitelikli dolandırıcılık" suçundan diğer şüpheliler ise bu suça iştirak iddiasıyla mahkemeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious