'İnternet kafeler daha sıkı denetlenmeli'

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz, internet kafelere giden çocukların uyuşturucu ve pornografi gibi zararlı etkilerden uzak tutulması gerektiğini belirterek, bu konuda internet kafe işletmelerine önemli görev düştüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Toplantıya İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri, Tüm İnternet Evleri Derneği yöneticileri ve Ankara İnternet Kafeleri Odası yöneticileri katıldı.

Çocukların zararlı internet sitelere girişinin engellenmesi gerektiğini, bu konuda internet kafe sahiplerine önemli sorumluluklar düştüğünü anlatan Topuz, internet kafelerin özellikle çocuklar açısından daha sıkı denetlenmesi gerektiğini kaydetti. İçişleri Bakanlığı'nın konuyla ilgili bir genelge yayınladığını, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün de açıklama yaptığını hatırlatan Gülseren Topuz, kurullara uygun olarak çalışan sorumlu internet kafe sahiplerine zarar vermemeye özen gösterdiklerini kaydetti.

Uşak Milletvekili Alim Tunç ise izinsiz çalışan internet kafeler yüzünden ailelerin feryat etmeye başladığını söyledi. Çocukların internet kafelerde kötü alışkanlıklar kazanmaması için herkesin mücadele vermesi gerektiğini vurgulayan Alim Tunç, çocukların kötü alışkanlıklar kazanmaması için internet kafelerin daha iyi denetlenmesinin önemine değindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious