İnternet kafelere şok baskın

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık uyardığı internet kafelere yönelik olarak İstanbul'da şok baskınlar düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, internet kafelerde, yönetmeliğe aykırı durumların ortadan kaldırılması için harekete geçti. Bilgi işlem uzmanıyla biklikte hareket eden zabıta ekipleri İstanbul'da internet kafelere şok baskınlar düzenledi.

Baskınlarda şu ana kadar ruhsatsız çalıştığı tespit edilen 23 iş yerine kapatma cezası verildi. 110 internet kafeye de çeşitli para cezaları uygulandı. Zabıta ekiplerinin Fatih'te yaptığı denetimlerde de bir işyerine filtre programı kullanmadığı tespit edilerek ceza verildi.

Ekipler denetimler sırasında girdikleri bir internet kafe işletmecisine de yönetmeliklere uygun hareket ettiği için teşekkür etti.

İnternet kafelerin denetimlerinde en çok sigara içme yasağına uyulmadığı tespit edildi. Bazı işyerlerinin duvarlarında sigara içme yasağı uyarısı bulunsa da bilgisayar masalarında görülen küllüklerin izmaritlerle dolu olduğu görüldü.

Yönetmeliklere uymayan internet kafelerin bir an önce kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini belirten zabıta ekipleri denetimlerin artarak süreceğine işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious