Internet Kütüphanesi açıldı

Internet Kütüphanesi açıldı.18348
  • Giriş : 07.10.2008 / 23:32:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:05:33

Açıldığı gün itibariyle 3000’e yakın fotoğraf, kitap, gazete, dergi, blog gibi 8 farklı kategoride 55 binin üstünde içerik, onlarca video yayınına başlayan sitede kullanıcılar profillerinde okumak istedikleri ve okudukları şeyleri listeliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

www.okumasitesi.com kullanıcıları okuduklarını paylaşıyor, kütüphanelerindeki kitapları yorumluyor, takip ettikleri dergi, gazete ve bloglar hakkında video yorumlarla yazılı medyanın nabzını tutuyor.

Açıldığı gün itibariyle 3000'e yakın fotoğraf, kitap, gazete, dergi, blog gibi 8 farklı kategoride 55 binin üstünde içerik, onlarca video yayınına başlayan OKUMASİTESİ'nde kullanıcılar profillerinde okumak istedikleri ve okudukları şeyleri listeliyorlar. Diğer kullanıcılar tarafından görülen ve fotoğraf, video ve metinlerle zenginleştirilebilen bu içerikler OKUMASİTESİ sayfalarında tüm internetin kullanımına sunuluyor.

Yazılı medyanın nabzı OKUMASİTESİ'nde atıyor

Gazeteci, blogger, yazar ve editör gibi yazılı medyanın en belirleyici aktörlerinin de yorumlanıp profillendiği sitede okurlar güncel olaylar ışığında tüm medyayı takip edebiliyor ve bunlarla ilgili video yorumlarını da yükleyebiliyor.

Kullanıcıların birbirlerini takip ederek, çevrelerindekilerin neler okuyup yorumladığını görebildikleri sitede bir de “Komşular” bölümü mevcut. Bu kısımda kullanıcılar aynı okuma zevkine sahip diğer üyeleri görebiliyor, okumak istediklerini daha önceden okumuş diğer okurlara sorular sorabiliyorlar. OKUMASİTESİ üzerinde en çok okunan, konuşulan, yorumlanan içeriklere de istatistikler sayfasından kolayca ulaşmak mümkün.

Arkaplan çalışmaları

Daha önce SiyahKahve.com altında küçük bir bölüm olarak yayınlanan site, oradan taşınan içerik ve üyeler ile capcanlı bir ortam olarak yayınına başladı. Sitenin teknik sistemi ve görünümü için ise, istiyor.us! altyapısı kullanıldı ve böylelikle 13500 üyenin ve 55 bin içeriğin taşınması ile ilgili çalışmalarla birlikte sitenin hazırlıkları iki hafta içinde tamamlandı. Site baştan aşağı basın, yayın ve internet medyasının ihtiyaçlarına göre ayarlandı ve tasarım ve kullanılabilirlik olarak modern standartlarda hazırlanarak kullanıcılara sunuldu.
Mutfakta kim var?

2005 yılından beri sosyal medya ve sosyal ağlar ile uğraşan Expodea'nın yayına sunduğu OKUMASİTESİ.com, daha önce de konsept ve kapsam olarak alanında öncü olmuş sitelerin üretildiği bir ofiste yaratıldı. Firmanın diğer siteleri arasında ortakantin.com, siyahkahve.com, istiyor.us! ve barbuni.com bulunuyor.

MEDYATAVA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*