İnternet medyası yeni fırsat oldu

İnternet medyası yeni fırsat oldu.7902
  • Giriş : 10.02.2009 / 11:31:00

Okur sayısı düşen, reklam gelirleri azalan basılı yayınların kapanmasıyla işsiz kalan gazeteciler için yeni fırsat, internet medyası oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üzülerek paylaştığımız kapanan dergilerden sonra güzel bir haber paylaşmanın zamanı geldi.

Krizin etkilerinden ve internet ile beraber gelen yeni okuma alışkanlıklarından etkilenen basılı yayınların kapatılmasından sonra işsiz kalan gazeteciler, internet medyasında yer almaya başladı.

Reklam gelirleri her yıl yükselen internet medyası kriz döneminde de beklendiği gibi yükselişe geçti ve büyümeye devam etti. Sektörlerinde başarılı olan gazetecilere, aynı imkânları hatta çoğu zaman da daha fazlasını sunmaya başlayan internet medyası, işsiz kalan gazeteciler için en iyi seçeneklerden biri haline geldi.

Art arda gelen güzel haberlerden biri de; hazırladığı içeriklerle teknoloji gündemini belirleyen başarılı internet sitesi ShiftDelete.Net"ten geldi.

Geçtiğimiz ay finansal sorunlar nedeni ile kapanan ve ilk kez Medyatava"nın duyurduğu PC Magazine"de Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve hem Türkiye hem de dünyada tanınan bilişim gazetecilerinden Ecevit Bıktım, ShiftDelete.Net Yazı İşleri Müdürü olarak transfer olurken, PC Magazin Haber Müdürü olarak görev yapan Cem Sünbül ve PC Magazine Test Editörü Yavuz Şahin aynı görevlerini Şubat ayı itibarı ile ShiftDelete.Net"te sürdürmeye başladı.

Daha önce PC Magazine Yazı İşleri Müdürlüğü, ITPro Yazı İşleri Müdürlüğü yapan deneyimli bilişim gazetecisi Melih Çelik de ShiftDelete.Net ekibine katılan en yeni isimler arasında oldu.

Basılı yayınlardan internet medyasına transfer olan deneyimli gazetecilerin haberlerini görmeye devam edeceğiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*