İnternet şifresini kırıp 5 bin YTL'sini çaldılar

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Çanakkale’de, özel bir firmada mümessil olarak görev yapan İsmail Çağlayan, internet bankacılığından 5 bin YTL dolandırıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir bankadaki hesabının hafta ortasında büyük bir kısmının İstanbul Bostancı şubesinden H.S. isimli bir kişi tarafından çekildiğini farkeden Çağlayan, gazetelerde sıkça okuduğu internetten dolandırılmanın başına gelmesiyle hayrete düştü. Şifresinin kırıldığını bankadan telefon eden bir kişiden duyduğunu belirten Çağlayan, ardından bir saat içinde yaklaşık 5 bin YTL’nin hesabından çekildiğini öğrendi.

Bugüne kadar para havalelerini hep internetten yapan Çağlayan, bankanın dikkatsizliği yüzünden dolandırıldığını iddia etti. Mağdur olduğunu ve mağduriyetinin giderilmesi için her yola başvuracağını söyleyen İsmail Çağlayan, "İnternet bankacılığı şifrem, geçen salı günü kırılmış. Bankanın bana telefon açmasıyla bu durumu farkettim ve hemen bankaya gittim. Öğleden önce hesabımdan 3 bin YTL, yaklaşık bir saat sonra ortalama 2 bin YTL daha çekilmiş. Parayı çekense İstanbul Bostancı Şubesi’nden H.S. isimli bir kişi." dedi.

Mağdur Çağlayan, 10 yıldır çalıştığı bankayla bundan böyle bir daha çalışmayacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious