İnternet üzerinden okul kayıtları başladı

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

İlköğretim okullarına kayıtlar dün başladı. Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de internet üzerinden yapılacak kayıtlar, diğer illerde velilerin beyanına dayanılarak yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eskiden vatandaşların zorluklar çekerek birçok evrakla kayıt yaptırdığını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı, “Artık vatandaşımızın beyanını esas alıyoruz. Başta İstanbul olmak üzere 5 vilayetimizde, en çağdaş iletişim aracı olan internet üzerinden kayıtları yapıyoruz. Bazı acemilikler yaşanıyor diye bu kadar güzel bir şey göz ardı edilemez.” dedi.

Veliler internet üzerinden kayıt başvurularını, 1 Haziran-14 Temmuz 2006 tarihleri arasında internet ağına bağlı bir bilgisayardan http://meb.gov.tr veya http://ilsis.MEB.gov.tr adresinden ilköğretim okulu çağındaki çocuğunun TC kimlik numarasını girerek “e-kayıt öğrenci başvuru formu’’ dolduracak. İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve ilköğretim okulları, mesai saatleri içerisinde gerekli personel bulundurarak internet ağına bağlı tüm bilgisayarlardan velilerin kayıt işlemlerine yardımcı olacak. Kayıt işlemlerinde velilerden hiçbir şekilde gönüllü veya gönülsüz bağış istenmeyecek.

Başvurular okul müdürleri tarafından 27 Temmuz-11 Ağustos 2006 tarihleri arasında incelenecek. Beyan ettiği adreste ikamet etmeyenlerin çocuklarının kayıtları, kendi bölgelerine yönlendirilecek. İl/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonları, okul müdürlüklerinden aldıkları geri dönüşten sonra öğrencilerin kesin kayıt işlemlerini tamamlayarak, 14 Ağustos 2006 tarihinde i-lan edecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious