İnternete yatırım yapan kazanacak

İnternete yatırım yapan kazanacak.6799
  • Giriş : 14.12.2008 / 18:04:00

Kriz dönemlerinde tüketiciler uygun fırsatları değerlendirmek için interneti daha yoğun tercih ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hepsiburada.com" Genel Müdürü Kaan Dönmez, kriz dönemlerinde tüketicilerin uygun fırsatları değerlendirmek için interneti daha yoğun tercih ettiklerine, bunun da diğer sektörlerin tersine internet sektörünün büyümesine yol açtığına işaret etti.

Türkiye'de elektronik ticaretinin, internet kullanımının artmasına paralel büyüyen bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Dönmez, zaman içinde güvenlik ve tüketici mevzuatına ilişkin sorunların çözüme kavuşturulmasıyla da, tüketiciler için hız ve güvenle alışveriş yapılabilecek bir ortamın oluşmasının sağlandığını anlattı.

Dönmez, elektronik ticaretin kendi kendini geliştirebilen bir sektör olduğunu, 2008 yılında sektörel olarak 500 milyon YTL'lik ciro beklentileri bulunduğunu açıklarken, "2008 sonunda yaşanan gelişmelerin büyüme hızına etkileri olacağı bir gerçek, ancak kriz dönemlerinde tüketiciler uygun fırsatlardan yararlanmak için interneti daha yoğun olarak tercih ediyor ve internet sektörünün diğer sektörlerin tersine, büyümesine yol açıyor" değerlendirmesi yaptı.

Sektörün, Türkiye ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklardan her sektör kadar etkilendiğini belirten Dönmez, ekonomik kriz ortamlarında, özellikle online alışverişle henüz tanışmamış tüketicilerin alım kararlarını ertelemelerinin doğal karşılanması gerektiğini söyledi.

Dönmez, 2009 yılında elektronik dışında tekstil gibi yeni ürünlerin de devreye girmesiyle, sektörün güvenle büyümesini sürdüreceğine inandıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Kriz zamanları, internetin daha yoğun bir şekilde kullanılmasına yol açıyor. Küresel kriz nedeniyle, büyüme oranlarında bir düşüş gözlemlenebilir, fakat krizin sonunda ulaşılan hedef kitlede bir artış olacağı için büyüme rakamlarının da artması bekleniyor. Bu dönemde internete yatırım yapanlar, ileride faydalarını görecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*