İnterneti her yerde kullan

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Toros, internet abonesi olan bir vatandaşın, bu abonesini Türkiye’nin her yerinde kullanabilmesi için gerekli çalışmaların hızla yürütüldüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toros "Abone olan vatandaş, başka bir şehire de gitse, yeni bir erişim ağına ihtiyaç duymadan kendi aboneliği üzerinden internete ulaşabilecek" diye konuştu.

Gelişmiş ülkelerde üçlü oyun denilen sistemin, Türkiye’de hayata geçirileceğini de belirten Toros "Kablolu yada kablosuz televizyon yayınları internet üzerinden izlenebilecek. Tercihli yayın hizmeti alınabilecek. İsteyen, istediği programı istediği saatte izleyebileceği gibi, kaçırdığı bir programı da yeniden izleme imkanına sahip olacak." dedi. Toros, interneti bilgisayar ile kullanıbilen bir hizmet olmaktan çıkartacaklarını söyleyerek, "Televizyon üzerinden alış veriş dahi yapıbilecek. Bir kablo ile hem televizyon, hem telefon hem de internet hizmeti alınabilecek. Bu sisteme dünyada üçlü oyun ismi veriliyor" diye konuştu.

Sabit hatlardan kısa mesaj gönderilebilmesi hizmetine de değinen Toros şunları dile getirdi: " Sabit telefonlardan sabit telefonlara, sabit telefonlardan cep telefonlarına, cep telefonlarından da sabit telefonlara sms denilen kısa mesaj gönderilebilmesi hizmetini 1 Aralık itibariyle devreye sokacağız. Televizyonlarda ki programlara ve oylamalara da sabit telefonlardan katılınabilecek."

Toros, sabit hatlarda mesajların sadece mesaj sahibi tarafından okunabilmesi için kişisel şifreler konulacağını ve böylece mesaja sadece mesaj sahibinin erişebileceğini kaydetti.

Sabit telefon faturaları ile ilgili şikayetlere de değinen Toros, vatandaşların kendileri için en uygun olan tarifeyi kullanmalarını önerdi. Toros, telefon abonelerinin, telefon faturalarını incelettirerek kendileri için en uygun tarifeyi tespit edebileceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious