İnternette büyük indirim!

İnternette büyük indirim!.21272
  • Giriş : 27.01.2009 / 10:09:00

İnternet İletişim Vergisi yüzde 5'e indirildi. Karar, Türk Telekom'u da TTNET'i de sevindirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, internetten alınan yüzde 15'lik verginin yüzde 5'e indirildiğini söyledi.

Bu arada Türk Telekom, internet iletişiminden alınan Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranının düşürülmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de tüm gelir gruplarından ve her coğrafyadaki tüketicilerin iletişim hizmetlerine erişimine Türk Telekom'un büyük önem verdiği, şirketin gerek yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri kapsamında tüm Türkiye'ye sağladığı İnternet Evleri gerekse müşterilerine sunmaya hazırlandığı alternatif hizmet paketleriyle iletişim fırsatlarına erişim imkanlarındaki "dijital uçurum" tabir edilen eşitsizliğin giderilmesi yönünde sürekli ve kararlı adımlar attığı belirtildi.

Bu doğrultuda Türk Telekom'un, internet erişimindeki vergilerin düşürülmesine yönelik çalışmaların son derece olumlu sonuçlar doğuracağı inancında olduğu ifade edilen açıklamada, "İnternet üzerinden alınan ÖİV'in indirileceğine dair açıklamayı memnuniyetle karşılıyoruz" denildi.

TTNET de internet üzerindeki özel iletişim vergisinin indirilmesinin, hem tüketiciler hem de sektör açısından olumlu bir gelişme olduğunu bildirdi.

TTNET'ten yapılan açıklamada "Sabit internet üzerindeki özel iletişim vergisinin (ÖİV) düşürülmesini memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız. TTNET olarak, Türkiye'de internet kullanımını yaygınlaştırma misyonumuzu destekleyen bu düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektörün açısından olumlu bir gelişme olduğuna inanıyoruz. Ülkemizdeki 5 milyonu aşkın abonenin 2009 yılından itibaren çok daha uygun koşullarda internet erişiminden yararlanacak olması, bilgi toplumu olma yolunda atılmış en önemli adımlardan biri" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*