İnternet'te güvenlik açıkları nasıl kapatılır?

İnternet'te güvenlik açıkları nasıl kapatılır?.7902
  • Giriş : 30.01.2009 / 10:25:00

Her gün çeşitli bilgilere ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz interneti kullanmak için, çeşitli tarayıcılar kullanmaya mecburuz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İnternet geçmişi ve tarayıcınızın bilgisayarınızda sakladığı dosyalar, bu bilgilere ulaşacak insanlara, hem kişisel bilgilerinizi hem de yanlış anlaşılmalara yol açabilecek özel bilgileri sunarak özel hayatınızı tehlikeye atabilir.

İnternet geçmişini hem bilgisayarınızı kullananlardan, hem de online bilgi toplayanlardan korumak için, tarayıcıya göre, Distrust (Firefox) Private Browsing (Safari), Incognito (Chrome), Güvenli Gezinti (IE 8 Beta) gibi servislerden faydalanabilirsiniz. Maksimum güvenlik için "Tor" ya da ücretli bir servis olan "Anonymizer" kullanmak en doğru çözüm.

PC World'deki bilgilere göre, bilgisayarınızda saklanan dosyalarınızı korumak için, tarayıcı ayarlarından bu bilgilerin taşınabilir bir sürücüde saklanmasını isteyebilir, tarayıcıyı kapattıktan sonra bu bilgileri silen ücretsiz programlar kullanabilir, veya kendiniz her tarayıcıda olan, özel bilgileri sil seçeneğiyle bunları silebilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*